تبلیغات
گروه های آموزشی ناحیه دو بهارستان - *** نمونه طرح درس روزانه هنرآموزان رشته طراحی دوخت ***
گروه های آموزشی ناحیه دو بهارستان
فعالیت های کارشناسی تکنولوژی و گروه های آموزشی
حدیث موضوعی



 

 نام شهرستان : بهارستان2                                                                                                                                    عنوان درس : الگوی اساس دامن دنباله دار                                                         نام مدرس : خانم مجلسی

                                          

 زمان تدریس : 6ساعت                                                               

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مهارت های قبل از تدریس

                    

                          تحلیل آموزشی

                         (رئوس مطالب)

                       

                         شلوار

      

  

                               هدف های کلی

 

1.توانایی اندازه گیری صحیح اندام

2.توانایی ترسیم الگوی دامن

3.توانایی ترسیم خط اتو و ساسونها

4. طریقه برش الگو

5.شناخت راه پارچه و رابطه آن با خط راه دامن

6.طراحی الگوی جدید

7.ابتکار در طراحی الگو

 

 

                            هدف های رفتاری

 

1.اندازه گیری های لازم برای ترسیم الگوی دامن راانجام دهد.

2. خط راستا را به صورت صحیح ترسیم کند.

3.الگوی اساس دامن را به صورت کامل ترسیم کند.

4.اندازه های روی الگو را کنترل کند.

5.الگوی دامن سایزهای مختلف را طراحی کند.

6.الگوی دامن سایز خود را ترسیم کند.

7.خطوط کمر ، باسن ، دنباله دامن ، زانو و دمپا را بشناسد و تفسیر کند.

8.نقا ب دامن را ترسیم کندو کاربرد آن را بداند.

9. در پایان ، الگوی دامن دنباله دار را توضیح دهد و تفسیر و ارزیابی کند.

 

 

                              ارزشیابی ورودی

 

1. پرسش در مورد طریقه اندازه گیری دامن (با  توجه به شناخت هنرجو نسبت به اندازه گیری) (دور کمر ، باسن ، بلندی باسن )

2.پرسش در مورد تشابه و تفاوت الگوهای سابق و جدید (دامن شلواری ، دامن و دامن دنباله دار را با هم مقایسه کند و در این مورد توضیح دهد.)

 

 

                         

 

                           

                                   نتیجه

 

در صورت اطمینان از یادگیری کامل هنرجویان بحث جدید آغاز شود در غیر این صورت توضیحات لازم  و کافی در مورد بحث های گذشته،گفته شود و در باره آن با هنرجویان بحث و تبادل نظر گردد.

 

 

 

 

 

 

 

 

مهارت های قبل از تدریس

 

 

 

 

انتخاب رسانه های آموزشی متناسب با محتوا

 

1. کتاب الگوی 1 و نازک دوزی

2.تابلو – ماژیک – کاغذ الگو – خط کش – مداد های رنگی – پاک کن – قیچی – رولت .

3.ژورنال – CD مدل لباس .

4. ارائه یک نمونه دامن دنباله دار دوخته شده و الگوی کاغذی آماده آن به منظور مشاهده عینی و شناخت ظاهری الگو و دوخت دامن دنباله دار .

 

 

 

 

 

 

انتخاب روشهای تدریس متناسب با محتوا

 

1.تشکیل گروه های 4نفره و انتخاب یک نفر به عنوان سر گروه و راهنمای گروه .

2.چیدمان کلاس به صورت U  شکل با مرکزیت هنر آموز و تابلو.

3.استفاده از روش تدریس بصورت پژوهشی (هنرجویان  راجع به بحث مورد تدریس نظر بدهند و با همفکری آنان و هنر آموز به نتیجه مطلوب برسند).

4.تدریس مرحله ای الگو و تشویق هنر جویان به تفکر و تقویت قوه تجزیه و تحلیل آنها بطوریکه به بارش مغزی آنان منجر گردد.

5. جمع بندی مطالب توسط هنر آموز و توضیح مطلب توسط هنر جویان و تکمیل توضیحات هنر جویان از طرف هنر آموز.



ارسال توسط سرگروه طراحی و دوخت
آرشیو مطالب
نظر سنجی
آیا از عملکرد (اطلاع رسانی، نو و بروز بودن محتوا، کاربردی بودن مطالب و...) وب سایت گروه های آموزشی ناحیه دو بهارستان رضایت دارید؟






صفحات جانبی
دبیرخانه های استانی
امکانات جانبی
ذکر روزهای هفته



در این وبلاگ
در كل اینترنت


یک پیام بفرستید