گروههای آموزشی ناحیه دو بهارستان
فعالیت های کارشناسی تکنولوژی و گروه های آموزشی
حدیث موضوعی

مرتبه
تاریخ : سه شنبه 19 آذر 1398
روشهای نگهداری و تمیز کردن تابلوهای نقاشی:


روشهای نگهداری و تمیز کردن تابلوهای نقاشی ، گروه اموزشی چهره سازی و گرافیک و نقاشی و ، کارشنا تکنولوزی و گروههای آموزش ناحیه2بهارستان ، گروههای درسی شهرستانهای استان تهران ، شهرستان بهارستان نسیم شهر ،

ساده ترین روش برای تمیز کردن نقاشی های رنگ و روغن یا اکریلیک این است که پارچه نخی سفید را به اب و صابون آغشته کنید و آهسته روی آن بکشید، استفاده از صابونهای زیتونی معجزه میکند و خواهید دید که که پارچه سفید شما با تمیز کردن تابلو چطور سیاه میشود.

نکته: روی رنگهای غلیظ و برجسته نقاشی را به آرامی تمیز کنید تا رنگهای آن از بین نرود. بهتر است برای تمیز کردن شکافهای روی نقاشی نیز از گوش پاکن استفاده کنید.

برای تمیز کردن نقاشی های روی کاغذ نیاز است ابتدا نوع رنگ آن را تشخیص دهید و بدانید بر پایه آب است یا حلال شیمیایی. برای دانستن آن کافی است روی قسمت کوچکی از حاشیه نقاشی یک دستمال مرطوب بکشید اگر پاک شد یعنی نقاشی شما بر پایه آب است و برای تمیز کردن آن کافی است از یک چوب گرد گیری کمک بگیرید.

برای گرد گیری تابلو ها از برسی نرم و خشک استفاده کنید و بهتر است تابلوهای نقاشی را در جاهای خشک نصب کنید، محیط های مرطوب و محیط آشپزخانه که آلوده تر می شوند استفاده نکنیم.

تابلوهای نقاشی به خصوص نقاشی های کاغذی را در معرض نور خورشید قرار ندهید چرا که باعث زرد شدن و گاهی خورد شدن کاغذ میشود.

برای جابجایی تابلو های نقاشی ارزشمند بهتر است آنها را درون کاغذهای کاهی بپیچید و با پلاستیک حباب دار بپوشانید و سطح کارتون را هم با کاغذ پر کنید تا در هنگام جابجایی صدمه نبیند.

برچسب ها: روشهای نگهداری و تمیز کردن تابلوهای نقاشی، گروه اموزشی چهره سازی و گرافیک و نقاشی و، کارشنا تکنولوزی و گروههای آموزش ناحیه2بهارستان، گروههای درسی شهرستانهای استان تهران، شهرستان بهارستان نسیم شهر،
ارسال توسط سرگروه چهره سازی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
آیا از عملکرد (اطلاع رسانی، نو و بروز بودن محتوا، کاربردی بودن مطالب و...) وب سایت گروه های آموزشی ناحیه دو بهارستان رضایت دارید؟

صفحات جانبی
دبیرخانه های استانی
امکانات جانبی
ذکر روزهای هفتهدر این وبلاگ
در كل اینترنت


یک پیام بفرستید
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات