گروههای آموزشی ناحیه دو بهارستان
فعالیت های کارشناسی تکنولوژی و گروه های آموزشی
حدیث موضوعی

مرتبه
تاریخ : دوشنبه 26 تیر 1396

9 تکنیک حیرت انگیز برای تقویت مغز

 

 

مهم نیست چه می‌خوانید، فقط بخوانید! بیشتر تحقیقات پژوهشگران نشان داده‌اند بهترین تقویت مغز ، مطالعه و خواندن است. از روزنامه گرفته تا رمان، کتاب علمی و

نویسنده کتاب «باهوش‌تر از آنچه فکر می‌کنید»، کلایو تامپسون معتقد است با انجام این 9 کار می‌توانید با کمک تکنولوژی یا حتی بدون آن، قدرت تفکرتان را پرورش دهید. امتحان کنید!

 

1.     ساعت‌هایی را آفلاین باشید

به گزارش سلامت نیوز،گاهی اوقات بی‌خیال اینترنت شوید و بدون آن، زندگی کنید. مثلا آخر هفته‌ها ایمیل و همین‌طور پست‌های شبکه‌های اجتماعی‌تان را بررسی نکنید: از فیس‌بوک گرفته تا وایبر، واتس‌آپ، لاین و تلگرام! واقعا مجبور نیستید هر بار آنلاین می‌شوید، وقت خود را با بررسی شبکه‌های اجتماعی و انجام کارهای بیهوده و وقت‌گیر تلف کنید. اینترنت پر از منابع آموزشی بزرگ است، از جمله دوره‌های آموزشی آنلاین، ویدئوهای جذاب و کاربردی و ابزارهای افزایش دامنه واژگان. به جای تلف کردن وقت خود با موضوعات بی‌فایده، به تغذیه مفید مغز خود بپردازید و متناسب با فعالیت‌های اجتماعی‌تان، اطلاعاتتان را افزایش دهید.

 

2.     یادداشت بردارید

یادتان هست وقتی مدرسه می‌رفتید و شب‌های امتحان، به‌خصوص سالی که کنکور داشتید، چقدر از درس‌هایتان یادداشت برمی‌داشتید؟ حالا هم همان کار را انجام دهید و اصلا لازم نیست یادداشت‌هایتان ادبی یا طولانی باشد! همان چند دقیقه‌ای که صرف نوشتن آموخته‌های آن روز می‌کنید، راهی مطمئن برای افزایش قدرت مغز است. کافی است یک یادداشت ??? کلمه‌ای از مطالبی که هر روز می‌آموزید، تهیه کنید.

 

3.     چه کارهایی انجام داده‌اید؟

بخش عمده‌ای از هوشمندی با میزان اعتماد به نفس و شادی شما مرتبط است؛ پس همین الان یک کاغذ بردارید و برخلاف همیشه که فهرستی از «کارهایی که می‌خواهم انجام دهم» تهیه می‌کردید، این بار آمار «کارهایی که انجام داده‌ام» را بگیرید تا هم اعتماد به‌نفستان افزایش یابد و هم خوشحال و شاد شوید!

4.     حروف متقاطع یا سودوکو؟!

تفاوتی نمی‌کند! همه بازی‌های ذهنی و جدول‌ها علاوه بر سرگرم کردن شما، می‌توانند با درگیر کردن مغز، روشی مفرح و موثر برای تربیت و فعال کردن مغز باشند. مدتی این روش را امتحان کنید تا ببینید سرعت پردازش مغزتان چقدر افزایش می‌یابد.

 

5.     پسر نوح با بدان بنشست

اگر می‌خواهید باهوش‌تر شوید، باید دوستان باهوش داشته باشید. شاید اوایل این ارتباط‌ها اعتماد به نفستان کمی خدشه‌دار شود اما یادتان باشد رفت و آمد با کسانی که باهوش‌تر از شما هستند، یکی از سریع‌ترین راه‌های یادگیری است. دور و برتان را پر کنید از آدم‌های باهوش و سعی کنید علاوه بر حفظ فروتنی خود، همیشه تشنه دانستن باشید و از آنها چیزی یاد بگیرید.

 

6.     او یار مهربان است!

مهم نیست چه می‌خوانید، فقط بخوانید! بیشتر تحقیقات پژوهشگران نشان داده‌اند بهترین افزایش‌دهنده قدرت مغز، مطالعه و خواندن است. از روزنامه گرفته تا رمان، کتاب علمی و

 

7.     مطمئنید یاد گرفته‌اید؟

اینشتین گفته: «اگر نمی‌توانید چیزی را برای دیگران به راحتی توضیح دهید، به این دلیل است که آن را به اندازه کافی درک نکرده‌اید». پس هر موضوعی را که یاد گرفتید، سعی کنید برای دیگران تعریف کنید و اطلاعاتتان را در اختیار بقیه بگذارید تا با تکرارشان، هم در ذهنتان ماندگار شوند و هم مطمئن شوید که مطلب را تمام و کمال گرفته‌اید.

 

8.     همیشه در چارچوب حرکت نکنید!

استیو جابز جوان پس از ترک تحصیل، زمان بیکاری زیادی داشت که از آن برای یادگیری خوشنویسی استفاده کرد. در آن زمان خوشنویسی برای او بی‌ربط به نظر می‌رسید، اما مهارت‌های طراحی که او یاد گرفته بود، بعدها به مکینتاش راه یافت. شما هرگز نمی‌دانید در آینده چه چیزی مفید است. فقط کافی است سعی کنید چیز جدیدی یاد بگیرید و منتظر بمانید تا فرصت استفاده از آن به دستتان بیاید. خواهید دید همین دانسته‌های در ظاهر بی‌ربط چطور با جنبه‌های مهم زندگی‌تان ارتباط برقرار می‌کنند! پس، از امتحان کردن مهارت‌های بی‌ربط با امروزتان نترسید.

 

9.     یک زبان جدید لطفا!

سرعت یادگیری مهم نیست؛ کافی است به هر طریقی که شده؛ سفر به کشورهای خارجی یا شرکت در کلاس‌های آموزش زبان یا حتی استفاده از خودآموز‌ها و دوره‌های مجازی آموزش زبان این کار را شروع کنید. فقط سعی کنید کارتان را زودتر شروع و مداوم آن را دنبال کنید تا مغزتان فعال و پویا بماند.

 ارسال توسط مدیر اجرایی
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه2بهارستان:

شورای پژوهش به عنوان بازوی مشورتی قوی هر سازمان می باشد

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه2بهارستان در جلسه شورای پژوهش گفت: کمیته پژوهش به عنوان بازوی مشورتی قوی هر سازمان می باشد.

به گزارش دفتر اطلاع رسانی و روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه2بهارستان،جمشید مکاریان معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه2بهارستان در جلسه شورای پژوهش که در سالن جلسات فرهنگ اداره برگزار شد،ضمن عرض خیر مقدم به مدعوین گرامی،گفت: کمیته پژوهش به عنوان بازوی مشورتی قوی هر سازمان می باشد و باتوجه به این می توان شاهد بهبود عملکرد سازمان باشیم.

وی افزود: تحقیق و پژوهش در هر دوره باعث ارتقای فردی و گروهی سازمان می شود و هرچه به امر پژوهش بها داده شود به پیشرفت امورکشور بها داده شده است..

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی مدیریت آموزش و پرورش ناحیه2بهارستان ادامه داد: قریب به300 نفر از همکاران ناحیه2بهارستان دوره تحصیلات تکمیلی را طی کرده اند که این پتانسیل و فرصت خوب تحقیقاتی برای حل مسائل و مشکلات و ارائه راهکار در منطقه می باشد. به کارگیری یافته های پژوهشی در تصمیم گیری های مدیریتی و کاهش فاصله نظر و عمل در تحقیقات آموزشی مهم ترین دغدغه محققان از یک سو و مدیران آموزش و پرورش از سوی دیگر است. گروه تحقیق وپژوهش هم راستا با راهکار 1-23سند تحول بنیادین، با تغییر استراتژی خود در سال 1396 بر آن است تا به جای اجرای پروژه های تحقیقاتی جدید که اغلب کاربرد مشخصی هم در تصمیم گیری های مدیریتی ندارند، بر کاربست یافته های پژوهشی موجود تاکید نماید به این منظور برنامه های مختلفی پیش بینی شده است.یکی از این برنامه ها تحت عنوان برنامه پژوهش یافت  می باشد،به این ترتیب که تعداد زیادی از معلمان استان دارای مدرك کارشناسی ارشد و دکتری هستند. این عزیزان حداقل یک تا دو سال از عمر خود را صرف تحقیق و نگارش پایان نامه کرده اند، اما از پایان نامه های آنها استفاده ای نمی شود. این امر انگیزه های آنها را برای ادامه کار تحقیقاتی کاهش داده است.برنامه پژوهش یافت برای به کارگیری نتایج پژوهشهای معلمان در نظام آموزشی پیشنهاد می شود.

مکاریان در ادامه تولید دانش آموزشی و پرورشی در استان به کمک معلمان و سایر کارکنان، کاربست نتایج پژوهشها ، ارائه پیشنهادات نوآورانه به مدیران و مسئولین اداره کل و بهبود نظام تصمیم سازی را از اهداف این طرح بیان کرد و به لحاظ شکلی انجام پژوهش در عمل یا اقدام پژوهی ها را مورد تاکید قرار داد.ارسال توسط مدیر اجرایی
آرشیو مطالب
نظر سنجی
آیا از عملکرد (اطلاع رسانی، نو و بروز بودن محتوا، کاربردی بودن مطالب و...) وب سایت گروه های آموزشی ناحیه دو بهارستان رضایت دارید؟

صفحات جانبی
دبیرخانه های استانی
امکانات جانبی
ذکر روزهای هفتهدر این وبلاگ
در كل اینترنت


یک پیام بفرستید
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic